Agrega Bunkeri

Kısaca Agrega Bunkeri

Agrega bunkeri özellikle beton santralleri için oldukça önem taşımakta olup, ebatlarına göre stoklandığı ve kullanım alanlarına göre de 2'li, 3'lü, 4'lü, 5'li ve 6'lı gözlere sahip olabilirler. Firmaların isteklerine göre hazırlanan bunker çeşitlerimiz için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Agrega Bunkeri Videosu

Agrega Bunkeri Resimleri

Agrega Bunkeri Hakkında Bilgiler

Hazır beton üretiminde kullanılan beton santrallerinde, beton yapımı için gerekli malzemelerin depolanması oldukça önemlidir. Özellikle büyük yapım projelerinde, işlemlerin hızlı yürümesi için depolama şarttır. Beton yapımında önemli malzemelerden biri olan agrega, kum ve çakıldan oluşmaktadır. Beton yapımında kullanılan malzemelerin % 75’lik kısmını agrega oluşturur. Betonun kalitesinde belirleyicide olan agrega malzemesinin depolanması, beton santrallerinde iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki yıldız tip depolamadır. Stoklama alanı yıldız şeklinde olduğundan bu ad verilmiştir.

Agregalar beton üretimi sırasında bu stoklama alanından kova ile karıştırma alanına aktarılırlar. İkinci tip depolama ise bunkerli tiptir. Bu tipte, Agregalar santralin ön kısmında bulunan bunkerler de muhafaza edilir, üretim sırasında agregalar buradan bant yardımıyla karışım haznesine iletilir. İdeal bir iş makinası olan agrega bunkerleribeton yapımında kullanılacak agreganın çeşidine göre bir veya daha fazla bölmeli olabilmektedir. Bölmelerin kapasiteleri de, kullanılacak agregaların miktarına göre farklı kapasitelerde olmaktadır. Bölme alt kısımlarında bulunan, açılıp kapanabilen kapaklar vasıtasıyla agregalar, bunkerlerden beton üretiminin yapılacağı hazneye gönderilir. Saçdan yapılan bu kapaklar aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. İsteğe bağlı olarak, bunkerlerin alt, üst ve yan tarafları da kapatılabilmektedir. Bu sayede malzemenin yağmur, kar gibi etkenlerden etkilenmesi önlenir.

Ayrıca bu kapaklar sayesinde çevreye toz yayılmasının da önüne geçilir. Kapaklar beton santralinin bilgisayar otomasyon sistemine bağlı olarak çalışır, bu nedenle agrega bunkerlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Kaliteli malzemeden üretilen agrega bunkeri, 4 mevsim kullanıma uygun olup, aynı zamanda malzemelerin her koşulda saklanması için ideal bir makinedir. Ülkemizde giderek yaygınlaşan ve teknolojiyle birlikte daha kullanışlı ve verimli şekilde üretimi yapılan agrega bunkeri, üretici firmalar tarafından tüm kalite şartları sağlanarak piyasaya sunulmaktadır. İşletmesine bu depolama makinalarını almak isteyen firmalar, üretici firmalarla iletişime geçerek kendileri için en uygun bunkerleri alabilirler. Makinanın kurulumundan bakımına kadar teknik destek sağlayan üretici firmalar, cazip fiyat avantajları da sunmaktadır. İstenildiği takdirde bunkerlerin kurulacağı en uygun alana karar verme konusunda da destek veren firmalar, son derece profesyonel çalışmaktalar.