Beton Santrali Fiyatları

Beton santralleri, çimento, su, kum, çakıl, kırılmış taş ve agrega gibi bileşenler belirli miktarlarda karıştırılarak  betonu oluşturur. Transmikserlerle dolumun yapıldığı ve hazır beton imalatının gerçekleştirildiği tesislere beton santrali denir. Bu tesisler sabit ve mobil olmak üzere iki kısımda incelenebilinir. Sabit beton santralleri, kurulum alanından müşterilerinin azami fayda sağlayacağı şekilde özel olarak yerleştirmekte; mobil beton santralleri ise kolay taşınabilmesi, hemen montajı-demontajı ve düşük işletim maliyetleriyle göze çarpmaktadır. Beton santralleri, betonu oluşturan malzemeleri karıştıran, miktarlarını kontrol eden ve taşıyan; mekanik, elektronik, hidrolik sistemler ve ekipmanlardan oluşmaktadır. Bu santralde üretimi yapılan hazır betonlar pek çok alanda kullanılmaktadır.

Peki Neden Sabit Beton Santrali?

  1. Sabit üretim sahası,
  2. Yüksek üretim performansı,
  3. Yüksek hacimli üretim,
  4. Geniş sahalarda konforlu kullanım ve bakım,
  5. Yüksek verim,
  6. Konfigürasyonda esneklik,
  7. Özel saha yerleşimlerine uygunluk,

Kuracağınız beton santralinin kapasitesi ihtiyacınıza göre seçmelisiniz. Beton santralinin kapasitesi de önemli bir konu. Çalışacağınız firmanın ne kadar üretim yapabileceği performansı etkiler. Ülkemizde hazır beton kullanım oranı da artıyor. Fiyatları değişmektedir. Ortalama bir sayı vermek gerekirse metreküp fiyatı ortalama 100 ₺’dir. Sabit veya mobil beton santrali maliyeti, kapasitesi, yaş ve kuru karışım olmasına göre değişiyor. Saatte 30,45, 60,100 ve 120 metreküp imalat kapasitesine sahip beton santrallerinin maliyeti, kapasitesine göre 70 bin ile 500 bin euro arasında değişebiliyor. Talep durumuna göre fiyat aşağıya veya yukarı doğru ivmeli olarak hareket etmektedir. Doğru bir rekabet ortamını içerisinde hazır beton fiyatlandırması daha dengeli olabilir, ancak mevcut durumda rekabetin doğru olmamasından kaynaklı olarak tam tersidir. Fiyatlandırma stratejisi ayrı bir uzmanlık ve pazarlama konusudur. Fakat bu sektörün fiyatlandırma politikası pek gelişmemiştir. Bunun sebebi ise üreticinin çok satmaya dayalı bir strateji yürütmesidir.

Güven Taş Makina olarak size uygun üretim oranı sağlanır ve uygulanmaya başlanır. 100.000 € kadar bir bedel ödeyerek siz de bir santral açabilirsiniz. Güven Taş Makina sabit beton santralleri ve diğer beton santrallerinde sahip olduğu deneyim ve üstün teknoloji bir arada kullanılarak ortaya eşsiz ürünler çıkarmıştır. Her türlü hava koşulunda yüksek performanslı ve kaliteli ürünler sağlamaktayız.