Konkasörler büyük kayaları, çakıl veya toz haline getirebilmek için tasarlanmış bir makinelerdir. Konkasörde ki kırıcılar ise boyut küçültmek için daha kolay bir şekilde malzemeleri geri dönüştürülebilir. Büyük taşları ufak parçalar haline getiren taş kırma makinalarıdır. Konkasör taş veya madenleri kırma, eleme, yıkama yapan tesisin genel adıdır. Maden ocaklarından çıkan büyük blokları, asfalt blokları parçalamaktadır. Ayrıca alt yapı çalışmalarında, kentsel dönüşüm alanlarında, metro inşaatlarında, hızlı tren projelerinde, inşaat hafriyatı ve bina yıkımından çıkan malzemenin kırılmasında, kara yolları yarma işlerinde kullanılmaktadır.

Güven Taş Makina ürün yelpazesini geliştirerek son yıllarda piyasadaki yerini büyük bir istikrarla korumaya devam ediyor. Saatte 150 tona kadar malzeme işleyebilen, 4 paletli kırma birimine sahip, işlemleri kablosuz uzaktan kumanda sayesinde yapılabilen bu makine, rakipleri arasında en geniş ağızlı kırıcılardan. Aşınmaya karşı en dirençli makine olarak karşımıza çıkıyor. En yüksek kaliteli besleme kontrol sistemi, ön eleme imkânı, taşınma evresi ise kolaylıkları sayesinde kolayca yer değiştirme imkânına sahip bir makinedir. Tıkanıklıklara karşı özel bir boşaltma sistemine sahiptir. Kaliteli malzeme kullanılarak üretilmiş bu makinelerde uzun ömürlü kullanılma imkânı da en ön plandaki özelliklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oturduğunuz yerden, rahatça kullanılma imkânına sahip, oldukça kullanışlı bir ürün. En önemli özelliklerinden biri de programlanabilir kontrol sistemi sayesinde, sıfır hata yapmasıdır. Şebeke elektriği ile de çalıştırılabilir. 2 bantlı ve mıknatıslı olması da özellikleri arasında yer alıyor. Kırıcı alınırken, üründe olması gereken özellikler fazlasıyla mevcut durumda.

Günümüzde iyi, güvenilir bir satılık konkasör tesisi ve satılık mobil konkasör tesisi bulmak çokta kolay olmamakla beraber müşterileri zorlayan bir konudur. Satılık konkasör tesisi arayan müşteri kitlesine çok daha hızlı teslim edebilmek ve işlerini kolaylaştırmak adına stoklu üretim yapmaktadır.

Sizlere bahsettiğimiz konkasör hakkında daha detaylı bilgiler sunacağız. Aşağıdaki yazıda konkasör çeşitlerine ve detaylarına, konkasörler için gerekli olan eleme sistemleri hakkında bilgilere ve fiyatlar gibi konuları işledik.

Konkasör Çeşitleri

Konkasör çeşitleri kırıcı ve sisteme göre değişkenlik göstermekte.
 1. Sabit konkasör
 2. Mobil konkasör
 3. Paletli konkasör gibi tek sistem konkasörlerle birlikte, kırıcı olarak;
 4. 90 lık konkasör
 5. 110 luk konkasör
 6. 140 lık konkasör olacakta tek kırıcı olarak çeşitlenmekte.
 7. Ayrıca tersiyer kırıcı, primer darbeli kırıcı, turbo kırıcı gibi kırıcı çeşitlerde bulunmaktadır.

Mobil Konkasör ve Sabit Konkasör Arasındaki Farklar ve Avantajları

Mobil konkasör kavramı ise daha güçlü bir kavramdır. 1,5 metre kayaları kırabilir Temelde bu birimler üretilen tonajı artırmak için önemli beslenme makineleri ile kullanılabilir. Firma tarafından 50 ila 400 ton arasındaki saat kapasiteli mobil konkasör tesisleri fabrika sahasında ve showroomlar da stokta tutulmaya çalışılmaktadır. Müşterilere yetişebilmek ve yeterli olmak kaliteli, verimli ürünler iletebilmek adına basitçe iri taşların ihtiyaca göre küçük parçalar haline getirilmesini sağlayan bu iş makineleri (Satılık Konkasör ve Satılık Mobil Konkasör) endüstride çok önemli bir yere sahiptir.

Seyyar konkasör tesisi ise bu tesisin mobil yani taşınılabilir özelliklerine sahip olan sistemdir. Bu alanlara bakarsak işin yapılacağı alandan uzaklığı da göz önüne alındığında, sabit bir tesise göre zaman ve masrafları en aza indirecek bir sistemdir. Tek bir tır ile nakliyesi gerçekleştirilmekte, istenilen yerde kolayca montajı yapılmaktadır ve ayrıca montajda herhangi bir işçilik gerekmemektedir. Klasik tesislere göre bakım ve işletme maliyeti çok azdır. Bu sistemin en önemli özelliği ergonomik olması ve hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ettirdiğinden dolayı kullanıldığı işler açısından  son derece önemli bir makinadır.

Paletli Konkasör

Taş ocakları ve madenlerde kullanımı için dizayn edilmiş ve sektörde bilinen adı ile paletli konkasör en kullanışlı makinelerindendir. Hafriyat, kaya, beton taş, toprak gibi malzemelerin dönüşümünde kullanılır. Ayrıca bazalt, granit, mermer, kalker madeni geri dönüşümü, çakıl ve mıcır taşı üretiminde kullanılmak amacıyla üretilmiştir.

Mobil paletli kırıcılar ve mobil çeneli kırıcılar, daha çok kırılma ihtimali fazla olan, kırım aşaması uzun sürebilecek ve bu diğer tesisleri zorlayan ve aşındıran malzemeler için kullanılır. Çeneli kırıcıda adından da anlaşılacağı üzere çenesi olan ve bu çenenin hareketleri sayesinde taş kırma ve olayı yapılır. Ayarlanabilir çene ağzı ve oluğu sayesinde, çeşitlik ürünler ve çeşitli boyutlarda taş elde edilir. Kurulumu oldukça kolay olan paletli konkasörlerin, güvenilir ayarlanan ayak sistemiyle, sınıfının en yüksek performanslı ürününü üretmesi mümkündür. Konkasörün hareket etmesi için var olan paletleri sayesinde nakliye işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Güçlü motoru sayesinde de uzun ömürlü olarak kullanılabilen bu makine, kendi sınıfının en yeni, en kullanışlı, en güvenilir ürünü olarak piyasada yer alıyor.

90 lık Konkasör Tesisi

Konkasörlerin farklı güç özellikleri barındıran modelleri bulunmaktadır. 90 kw, 110 kw ve 140 kw’lık güç değeri bulunan konkasör modelleri en çok tercih edilenlerdir. 90 lık konkasör makinaları genelde mobil kapalı devre kırma, eleme tesisleri için kullanılmaktadır. 90 KW güç üreten ve saatte 6 litre yakıt tüketen dizel motorla çalışan konkasör minimum enerji sarfiyatı ile maksimum verim alınmasını sağlamaktadır.

110 luk Konkasör Tesisi

110 luk konkasör makinalarının düşük enerji ile yüksek güç elde etmeyi sağlayan yapısı ve bir tek kişi tarafından kontrol edilebilmesi size en az iş gücü ile maksimum ürün elde etme olanağı sunmaktadır. 110 KW güç ile çalışan bir motora sahiptir. Kırıcı, eleyici sistemini bir arada sunan modeller bir tırın arkasına ekleyerek istediğiniz yere götürebilirsiniz. Yeni yerine kurulması sadece 15 dakika süren konkasörlerin kolay kurulmasını sağlayan 4 adet hidrolik ayağı vardır. Bu ayaklar kurulduktan sonra 2 adet daha ayak eklenerek iyice sabitlenen konkasörlerin iş bitiminde yine kolayca yerinden kaldırılarak götürülmesi mümkündür. Güven taş konkasörlerin içine yüklenecek malzemeleri isterseniz loder ile, isterseniz ekskavatör ile veya isterseniz kamyon ile yükleyebilirsiniz. Güventaş konkasör modelleri en çok tercih edilen modellerden biridir

140 lık Konkasör Tesisi

Düşük işletme maliyeti, yüksek performans, yedek parça bolluğu, fonksiyonel yapısı, yapılacak işe göre kolayca ayarlanabilmesi gibi etkenlerle siz de 140 lık konkasörleri tercih edebilirsiniz. Ülkemizde bulunan hemen her türlü taş ve madenlerin kırılması için en uygun konkasör olan 140 lık konkasörlerin titreşimli besleyici ve titreşimli haznesi bulunmaktadır. Besleyici ve hazne bölümleri ekstra zırh ile kaplanmış olup her türlü aşındırıcı malzemeye karşı dayanıklıdır.

140 lık konkasörler içinde taşınabilir olması ve ekstra verim alınmasını sağlayan 140 lık konkasörleri özellikle maden işletmeleri, taş ve kum ocağı işletenler ile hafriyatları geri dönüştürerek ek kazanç sağlayan hafriyat firmaları kullanmaktadır. İşleyebileceği çok sayıda maden, taş cinsi ve hafriyat artığı olması nedeniyle kullanıldığı alanda maksimum verim alınmasını sağlamaktadır.

Konkasör Tesislerinde Elek Seçimi

Kırılan malzemenin çeşitli boyutlarda ayrışması için elek sistemine ihtiyaç vardır. Bu elek sistemi sayesinde istenilen boyutta kırıcıda kırılan malzemeden ürün almak mümkün.  Güven taş makina eleme sistemleri konkasörlere eklenerek istenilen büyüklükte malzeme elde edilmesini sağlamaktadır. Mobil veya sabit olarak konkasörlerin bir parçası olan eleklerin hafriyat, maden veya taşların elenerek istenilen büyüklükten fazla olan parçaların ayrışmasına yardımcı olmaktadır. Mobil elek ve buna bağlı olarak eleme sistemleri istendiğinde konkasör ile tek bir sistem haline getirmek mümkün. Tek parça halinde kamyon ile taşınabilmesi sayesinde konkasörün bulunduğu yere kolayca taşınabilmektedir. Güven taş makina eleklerinin kapasitesine göre saatte 130 ile 220 ton arasında kırılmış malzemeyi eleme kapasitesi bulunmaktadır. Ayrı olmakla birlikte tek sistem olarak hem kırıcı hem elek bir arada üretimi ve otomasyonu yapılmakta.

Güven taş makina eleme sistemlerinin dayanıklı yapısı, opsiyonel olarak ek hazne yerleştirilebilmesi, elek üstünde kalan malzemeleri dökme sistemi, diğer ebatsal özellikleri ile tam istediğiniz gibi bir elektir. Elek üzerine konulan malzemenin elenebilmesi için titreşimli yapısı bulunduğu için yüksek kapasitede eleme işlemi gerçekleştirmektedir. Yüksek kapasitede çalışan eleme sistemleri 2 veya 3 katlı olmaktadır. Bu katlar olduğundan her bir ürün için ayrı kalınlık ayarı yapılabilmektedir. Eleklerden çıkan ürünlerin istenilen kategoride sınıflandırılması boyutlandırılması elek teli aralıklarına göre değişmektedir. Eleklerin altlarında stok alanının bulunması elekten geçen malzemelerin dökülüp saçılmasını önlemektedir.

Güven taş Makina konkasör elekleri, konkasöre yüklenen malzemelerin istediğiniz ölçülerde kırıldıktan sonra istediğiniz gibi sınıflandırılmasını tek başına yapmaktadır. Güven taş makina mobil elek sistemlerinde aynı anda dört farklı ürün elde etmek mümkündür. Güven taş Makina elek sistemlerinde hidrolik sistem kullanıldığı için elekler istenildiği alana kolayca sabitlenebilmektedir. Güven taş makina elek sistemleri, diğer firma elekleri gibi minimum maliyet ve maksimum verim için üretilmişlerdir. Tek bir kişinin uzaktan kontrol ederek üretim yapılabilmesine olanak tanıması nedeniyle personel tasarrufu sağlar. Kolayca bulunduğu yerden alınarak başka bir yere nakletme olanağı bulunan Güven taş makina mobil eleklerin yeni yerine kurulumu da çok kısa zamanda gerçekleşmektedir. Saatte 6 lt yakıt tüketimiyle sınıfındaki en ekonomik makine olan Güven taş makina mobil elek sistemleri CE sertifikalıdır.

Güven taş makina elek sistemlerini isterseniz kum ocaklarında, isterseniz taş ocaklarında, isterseniz üretim alanından bant yardımıyla besleyerek kullanabilirsiniz. Madenlerde, taş ve kum ocaklarında, hafriyat işlerinde ve daha pek çok iş sahasında Güven taş makina konkasör eleklerini kullanabilirsiniz. Kolay taşınmayı ve kolay kurulmayı sağlayan tasarımıyla iş ve zaman kaybını önleyen Güven taş makina konkasör eleklerini tercih edin ve hemen kazanın.

Konkasör Fiyatları Neye Göre Belirlenmekte?

Her sektörde olduğu gibi taş kırma eleme tesisi sektöründe de öne çıkan husus aynı şekilde fiyat konusu önemli bir iş kalemidir. Makine sektörünün önemli parçalarından olan Konkasör fiyatları, aşağıdaki kriterlere göre değişkenlik göstermektedir.

 1. Kırılacak malzemenin cinsi
 2. Toplam kapasitesi ve buna bağlı olarak günlük toplam üretim talebi
 3. Besleme büyüklüğü ve yüzeysel dağılımlara
 4. Kırım aşamasından sonra alınacak ürün sayısı
 5. Taşın ayrıştırma ve diğer opsiyonel özelliklerin belirlenmesinde fiyat farklıları olmaktadır.
Konkasör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konkasör pazarından en iyi fiyatı alabilmek için sorulması gereken önemli birkaç soru vardır. Bunlardan en başı kırılacak olan malzemenin cinsinin ne olduğu ve fiziksel/kimyasal analiz çıktıları. Kaç tonu kaç saatte üretmeyi düşündüğünüzü de mutlaka belirtmeniz gerekiyor. Konkasör fiyatlarında beslenme ürünü büyüklüğü ve ürünün boyut aynı zamanda yüzdesel dağılımı da önemlidir. Ürünün çeşitleri ve ölçüleri de Konkasör fiyatları için önemli bir yer teşkil etmektedir. Makine ile kırılacak malzemenin içerinde yer alan toprak miktarı yüzdesi, malzemenin ıslaklığı ve malzemenin nemi Konkasör fiyatlarını yüksek derecede etkilemektedir. Kırılacak malzemede kübiklik şartının olup olmadığı ve tesis ya da makinelere beslemenin neyle yapılacağı da yüksek önemli derecede olan fiyat kalemlerinin arasında yer almaktadır. (Kamyon ve/veya iş makinesi yani Ekskavatör, Loder )

Konkasör Tesisi Nasıl Kullanılır?

Konkasör tesisi, bir kumanda ve etkileşim panosundan kullanılmaktadır. Mobil sistemlerde tek bir personelin kullanabileceği sistemlerle entegre edilmiştir. Lakin sabit konkasörlerde birden çok sistemin entegre olması nedeni ile her sistemin tek bir personel tarafından kullanılması gerekmektedir.

Konkasör Operatörü İş Sahası Nedir?

Konkasör kullanılabilecek her alanda başarıyla iş gören Güven taş konkasörler, iş ilanlarının aranılan markalarının başında gelir. Bir tır veya kamyonun arkasına takılarak gideceği yere kadar götürülebilen konkasörleri, gittiği yeni yerinde kurmak sadece 15 dakika sürmektedir. Yerinden sökülmesi de çok kısa süren Güven taş konkasörleri kullanarak iş alanlarınızda maksimum gelir elde edebilirsiniz. Konkasör iş ilanları takip edilerek ihtiyaç duyulan alanlardaki konkasör ihtiyaçlarına kendi konkasörünüzü kiralayarak çözüm olabilirsiniz. Konkasör kullanım ustası personel ile birlikte kiralayabileceğiniz konkasörü istediğiniz dönemlerde kiralama şansınız olacaktır.

Kiralık Konkasör Nedir? Konkasör Nasıl Kiraya verilir?

Firmanıza veya şahsınıza ait konkasörünüz varsa ve işinizde kullanmaya ara verdiyseniz konkasörünüzü kiralayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Kırma ve eleme tesisleri için ideal bir makine olan konkasörlere ek iş bulmak çok kolaydır. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık bazda kiralama yapabileceğiniz için konkasör kiralamak isteyen firmalar ile iş ilanları vasıtasıyla irtibata geçebilirsiniz. Yüksek kapasiteli iş yapan, düşük enerji tüketimi bulunan ve kolay kurulup sökülebilen konkasör sahibi iseniz konkasörünüze iş bulmanız çok kolay olacaktır. Piyasadaki en çok tercih edilen konkasör markası olan Güven taş Makina konkasör modellerinden herhangi birine sahipseniz zarar etmeniz mümkün değildir. Çalıştığı sürece size sürekli kazandıran, iş bitiminde başkalarına kiralama olanağı ile kazandırmaya devam eden Güven taş konkasörler sahiplerini hiç mahcup etmemektedir.

İnşaat alanlarında, yol ve asfalt şantiyelerinde, maden ocaklarında, kum ve çakıl ocaklarında üretimdeki işçi maliyetlerini neredeyse 1 kişi ile sınırlandıran, eleme sistemleri ile aynı anda 4 farklı ürün almayı sağlayan Güven taş konkasörler, çalıştığı sürece düşük yakıt maliyetleri ile de yüz güldürmektedir. Saatte 6 litre yakıt tüketen dizel bir motora sahip olan Güven taş konkasörlerin düşük enerji tüketimine rağmen çok yüksek iş üretme verimi vardır. Kolayca kurulması, kolay taşınması ve hemen sökülmesi nedeniyle konkasörler için verilen iş ilanlarında özellikle Güven taş konkasör aranmaktadır. Kullanacak olan firmaya veya kişiye daha en başından kazandırmaya başlayan düşük maliyet ve yüksek verim sunması Güven taş konkasörlerin tercih edilme sebeplerinin en başında gelmektedir.