Mobil Beton Santrali İmalatı

Kısaca Mobil Beton Santrali

Mobil beton santrali sabit santrallere nazaran daha kullanışlı ve avantajlı olması ile bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen ve farklı kapasiteler de olan mobil beton santralleri uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır.

Mobil Beton Santrali Videosu

Mobil Beton Santrali Resimleri

Mobil Beton Santrali Hakkında Bilgiler

İnşaat sektörünün ülkemizde son yıllarda hızla gelişmesi ve büyük yapı projelerinin artmasıyla betona olan ihtiyaç ciddi oranda artmıştır. Elle yapılan betonların hazırlanması işlemi uzun ve zahmetli olduğundan, firmalar hazır beton üretimi yapan beton santrallerini kullanmaya başlamışlardır. Beton santralleri hem hızlı hem de kaliteli ürün imkânı sağladığından giderek yaygınlaşarak kullanılmaktadır.

Beton santrali; sabit, kompakt ve mobil beton santrali olmak üzere üç şekilde üretilmektedir. Mobil santraller, taşınma kolaylıkları ve çok hızlı şekilde kurulmaları nedeniyle, özellikle şantiye alanlarında kullanılmaktadır. Montaj maliyetlerinin sabit santrallere göre çok daha düşük olması nedeniyle firmalar tarafından tercih edilmektedir. Mobil beton santrali kurulmadan önce altyapı çalışması yapılmadığından, hem maliyeti düşük olmakta hem de üretime geçiş hızla yapılmaktadır. Sabit beton santralleriyle farkı, mobil santrallerin daha kısa süreli projelerde kullanılmasıdır.

Beton santrallerinin çalışması ve beton üretimi üç aşamada gerçekleşir. İlk aşamada; betonun kalitesinde belirleyici olan agrega, çimento, su ve katkı maddelerinin miktarlarının belirlenmesidir. İkinci aşamada, belirlenen ölçüdeki malzemelerin homojen şekilde karışması sağlanır. Son aşamada ise şutlama haznesi denilen bölümde, istenilen hacimdeki betonun oluşturulması gerçekleşir. Beton üretiminde önemli olan; istenilen kalitedeki betonun ekonomik şekilde üretilmesi olduğundan beton santralleri büyük önem taşımaktadır. Mobil beton santralleri, sabit santrallerdeki gibi bilgisayar otomasyon sistemi ile kontrol edilir. Bu nedenle üretimden ve makinanın kullanımdan kaynaklı oluşacak sorunlara, anında müdahale edildiği gibi, hataların gözden kaçma şansıda bulunmaz. Mobil santrallerle sabit santralle arasında, ürün kalitesi açısından hiçbir fark yoktur. Mobil santrallerde sağlam yapıları sayesinde her mevsim kullanılabilir. Oldukça pratik olan bu santraller, kalite standartlarına uygun olarak üretilirler.

Mobil santraller üretim firmaları tarafından istenilen kapasitede yapılabilmektedir. Dünyada çok eskiden beri kullanılan mobil santraller, Türkiye’de üretilmeye başlanalı çok fazla zaman geçmemiş olsa da büyük yol kat etmiştir. Bugün dünyanın birçok yerine mobil beton santrali gönderen üretici firmalar bulunmaktadır. Üretici firmalar, ihtiyaç sahibi işletmelere sadece mobil santral satışı yapmakla kalmaz, aynı zamanda santrallerin bakım ve onarım hizmetlerini de verir.