Pan Mikser

Kısaca Pan Mikser

Beton santrallerinde kullanılan bir mikser tipi olan pan mikser, birden fazla döküş kapağı ile çalışabilmekte olduğundan dolum süresini en aza indirir ve veriminde maksimum seviyeye çıkmasına olanak sağlar. Yüksek kalite de pan mikser arıyorsanız, firmamız ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Pan Mikser Videosu

Pan Mikser Resimleri

Pan Mikser Hakkında Bilgiler

Yapı sektöründe kullanılan betonlar, beton santrallerinde üretilir. Hemen hemen bütün büyük yapı projelerinde bulunan santrallerde aynı zamanda malzemelerin karıştırılmasında kullanılan mikserler bulunur. Beton üretiminde kullanılan pan mikserler, kaliteli bir beton üretiminin en önemli parçasıdır. Beton kalitesinde belirleyici bir unsur olan tüm malzemelerin homojen şekilde karıştırılması, pan mikserlerin beton üretiminde çok önemli bir yere sahip olmasını sağlar. Pan tipi olan mikserler, kuru ve yaş fark etmeksizin malzemelerin homojen karışımı için tasarlanmıştır.

Pan mikser, çok kısa sürede karıştırma işlemini tamamlayan makineler olduğundan, işletmelerin zamandan ve insan gücünden tasarruf etmelerinde büyük rol oynar.  Kısa karışım sürelerinde dahi, malzemenin homojen karıştırılması sağlanır. İhtiyaca göre farklı kapasitelerde üretilen pan mikserler, içlerine yerleştirilen malzemelerin döndürülmesi, alt üst edilerek karıştırılma prensibiyle çalışır. Pan mikserlerin içlerinde bulunan sabit ve hareketli paletler, haznenin dönüş yönüne ters çalışarak malzemelerin karıştırılması sağlanır. Paletler yardımıyla haznenin kenarlarında ve tabanlarında biriken malzemeler orta kısma sürüklenerek, homojenlik sağlanır.

Pan mikserler çoklu kapakları sayesinde, aynı anda birkaç karışım yapılmasına olanak sağlar. Mikserlerin üst kısmında bulunan kapaklar, kullanım kolaylığı sağlaması için yaklaşık 120 derece açılabilme özelliğine sahiptir. Malzemelerin doldurulması ve boşaltılması aşamasında bu kapaklar, avantaj yaratmaktadır. Aynı zamanda kapaklardaki ızgaralar, karışım sırasında ekstra su veya başka madde gerektiğinde dolum için kullanılır. Karışım hazneleri istenildiği zaman, yıkanabilir ve yıkama işlemi için kolaylıkla sökülebilir. Mikserler tekerlekleri sayesinde kolaylıkla taşınacak şekilde dizayn edilmiştir. Kauçuk yapıdaki tekerlekler, aşınmayı engeller. Bakım maliyetleri oldukça düşük olup, kolaylıkla bakımları yapılmaktadır. Pan mikserlerde iki tane boşaltma kapağı bulunur, kapaklar otomatik veya manuel olarak kullanılabilmektedir. Güvenlik açısından oldukça emniyetli olan pan mikserlerde, tehlike anında çalışmayı durduran otomatik güvenlik sistemi mevcuttur.

Beton santralleri için üretilen pan mikser, korozyondan etkilenmemek üzerine özel malzemelerden tasarlanmıştır. Ülkemizde son model, tüm teknolojik imkanlar kullanılarak üretilen pan mikserler mevcuttur. Sadece yurtiçinde değil, yurtdışına da satışı yapılmakta olan pan mikserlerin, teknik destek ve bakım hizmetleri de üretici firma tarafından karşılanmaktadır.