• Satılık Beton Santrali
 • Kısaca Sabit Beton Santrali

  Hazır beton üreticileri için oldukça kullanışlı olan sabit beton santrali çeşitlerimiz ile sizlere kaliteyi uygun fiyatlar ile sunmaktayız. Hızlı kurulum ve kullanım kolaylığı olan bu beton santralleri, maksimum kapasite de sizlere sunulmaktadır.

  Sabit Beton Santrali Videosu

  Sabit Beton Santrali Resimleri

  Sabit Beton Santrali Hakkında Bilgiler

  Türkiye’de hazır beton üretiminin çok kısa bir geçmişi vardır. Ülkemizde, çoğu ülkeye göre çok daha sonra başlanılan hazır beton üretimine, özellikle inşaat sektörünün hızla gelişmesiyle beraber çok fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde, binaların güvenliği açısından, kullanılan betonların kalitesi oldukça önemlidir. Hazır betonlar, elle hazırlananlara göre oldukça avantajlı özelliklere sahiptir. Öncelikle çok daha hızlı hazırlandıklarından, özellikle yapı projelerinin hızlı ilerlemesine sebep olurlar. Her iklim şartına uyumludurlar, çevreye daha az zarar verirler, çok daha az miktarda çimento kullanılarak hazırlanırlar. Günümüzde özellikle büyük şantiyelerde kullanılan sabit beton santrali, hazır beton yapımında kullanılmaktadır. Bu santrallerde çimento, agrega, su ve kum gibi betonu oluşturan maddeler depolanarak, istenildiği zaman beton üretiminde kullanılmaktadır. Birçok beton santrali olmasına rağmen sabit santraller, uzun ömürlü olmaları nedeniyle, özellikle büyük proje çalışmalarında tercih edilir.

  Beton santrallerinin çalışması ve beton üretimi üç aşamada gerçekleşir. İlk aşamada; betonun kalitesinde belirleyici olan agrega, çimento, su ve katkı maddelerinin miktarlarının belirlenmesidir. İkinci aşamada, belirlenen ölçüdeki malzemelerin homojen şekilde karışması sağlanır. Son aşamada ise şutlama haznesi denilen bölümde, istenilen hacimdeki betonun oluşturulması gerçekleşir. Beton üretiminde önemli olan; istenilen kalitedeki betonun ekonomik şekilde üretilmesi olduğundan beton santralleri büyük önem taşımaktadır. Bilgisayarlı sisteme sahip olan beton santralleri, her şeyin otomatik olarak yapılmasına olanak sağlar. Karıştırılacak maddelerin miktarı, karışma süresi  gibi bilgiler bilgisayara aktarılarak, beton üretimi tamamen standartlara uygun olarak yapılır. Sabit beton santrali daha fazla kapasiteyle çalıştırılmak istenirse, eklenecek özel ekipmanlarla üretim miktarı artırılabilmektedir. Ayrıca beton santrallerin de farklı beton çeşidi üretmekte mümkün olmaktadır. Eklenen farklı mikserlerle istenilen beton üretilmektedir.

  Sabit beton santrallerinin üretimi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Hatta eskiden yurt dışından getirilen beton santralleri, günümüzde yurt dışına pazarlanmaktadır. Üretim firmaları, beton santrali satın almak isteyen müşterilerine santralin kurulacağı yere ve yapı projesine uygun olarak, ön çalışma yaparak hizmet verirler. Bu ön çalışma neticesinde müşteriye en uygun beton santrali önerirler ve fiyat verirler. Kurulum aşamasında ve santrallerin bakımında ise teknik destek sağlarlar.