Satılık Konkasör Tesisi

Konkasör, insan gücünün yetersiz kaldığı yerlerde kırma işlemi için kullanılan makinalara verilen isimdir. Konkasör kendi içerisinde fonksiyonlarına ve özelliklerine göre 60’lık, 110’luk, 140’lık, 90’lık konkasör gibi dallara ayrılır. Kıracakları malzemelere göre isimlendirilmektedir. Bu tesisler oldukça büyük olan kırma eleme tesisleridir. Konkasörleri oluşturan ekipmanlar ise bunker, besleyici, Konkasör (beslenecek ürünün cinsine bağlı olarak darbeli ya da çeneli kırıcı), konveyör bantlarıdır.  Bunker, stoklanma yapabilmek için; besleyici, kapasite arttırmak, kırıcılara giden malzeme ebatlarını ayarlamak ve bakım maliyetlerini düşürmek için; kırıcı, istenilen ebata göre son ürün alınabilmesi için; konveyör bantları, kuru veya ıslak malzemelerin taşınması için kulanılır.

Çeşitli alanlarda kullanılan bu makinalar; işlenmemiş ham taşın daha küçük parçalar haline getirilip başka sektörlerde kullanılabilir hale getirir. Konkasör makinalarının iki çeşidi vardır. Bunlardan biri seyyar olarak kullanılabilen mobil konkasördür. Bir diğeri ise bulunması daha zor olan sabit konkasördür. Bu makinaların seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır çünkü konkasörler oldukça ağır ve tam zamanlı olarak kullanıldıkları için hasar görme oranı oldukça yüksektir. Yaşanabilecek aksaklıkların çoğunun sebebi makinanın kalite yoksunluğudur.

Satılık Konkasör de Kalite Güven Taş Makina

Güven Taş Makina, kalite konusundaki kesin düşünceleriyle sizi bu gibi sorunlardan koruma güvencesini verir ve ürünün arkasında durur. İstediğiniz sipariş gününe uygun olarak ürettiğimiz makinaları, proje uygun olarak istediğiniz ve işinize en uygun tesisi talep edebilirsiniz. Kırılacak taşın cinsi, ebadı, sistemden çıkacak ürün boyutları, yüzdeleri imalat için önemli bilgilerdir. Tesisinizin çalışma potansiyeli, stok ve besleme ünitesi, performansı gibi detaylar tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda planlanarak üretilir, teknik çizimlerimiz ile makinanın zemine nasıl yerleştirileceği konusunda fikir alışverişine girerek, sizlere en doğru kullanım hakkında yol gösterilir ve sorunlarınız için her zaman farklı çözümler üretilir.

Fiyatları belirleyici noktalar, kalite, ürün niteliklerinin ve yapılacak iştir. Mesela kısa süreli bir iş için sabit konkasör satın almak karlı olmayabilir. Çözüm yolu olarak kiralık konkasör tercih edebilirsiniz. Devamlı bu işi yapacaksanız kiralamak akıllıca bir çözüm olmayabilir. İşte bu noktada satılık konkasör ile çok daha uzun süreçte çok daha büyük kârlara ulaşılabilir. Tesis sizlerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda şekillendikten sonra kaba taslak bir fiyat verilir. En son olarak da size net masraf iletilir.